Cesta: Hlavní strana > Články > Maranatha gospel choir u nás vystoupí již 12. června

Maranatha gospel choir u nás vystoupí již 12. června

Vydáno: 6. 6. 2024 13:06
Poslední aktualizace: 6. 6. 2024 13:06

Už 12.června se ten, kdo přijde do nemocnice v 17 hodin může těšit na ohromující nádhernou hudbu, do Příbrami znovu zavítá Maranatha Gospel Choir

Největší český gospelový sbor.

Sbor, který se stal součástí Wikipedie.

Sbor, který doprovází kapela složená z profesionálních muzikantů.

Sbor, se kterým v muzikálu NEBESA vystupuje zpěvák, jež si mezi projekty a lidmi s nimi spojenými velmi vybírá – JIŘÍ KORN.

Sbor, v jehož nabídce kromě gospelů najdeme i jazz, soul a pop. Sbor, který spoluvytvořil ojedinělý projekt SANCTI.

Sbor, na jehož zkoušky pravidelně přichází cca 50 zpěváků a který spolupracuje i s autory a zpěváky z USA, Dánska a dalších zemí.

Sbor, který pro spolupráci vyhledává stále více českých zpěváků a uskupení – ANETA LANGEROVÁ, QUEENIE a mnoho dalších.

Sbor, který vystupuje kromě své domácí scény i na festivalech, v kostelech, v novém klubu La Fabrika, v Obecním domě, v Lucerna Music Baru, v Jazz Dock, …..

A také sbor, který se už dlouhá léta přátelí s Oblastní nemocnicí Příbram. Právě díky tomuto přátelství si můžeme v Příbrami užívat hudbu, která v širokém okolí zcela určitě k vidění není.

Tím sborem je Maranatha Gospel Choir

„Už na úplném začátku, když jsme poprvé oslovili Maranathu, jsme tušili, že jejich energická a obrovsky pozitivní hudba osloví hodně lidí. Ale tak velkou odezvu, jaká pak přišla a stále přichází jsme upřímně tehdy nečekali. Je to výborný pocit, že nápad, ochota udělat něco navíc a odvaha přivést do nemocnice například hudbu, osloví tolik lidí. Je také úžasné, že sbor, jakkoli se věnuje i charitativním projektům, této velikosti, kvality a rozsahu co do počtu členů i vystoupení s mnoha aktivitami s profesionálními umělci, přijíždí ve svém volnu k nám do nemocnice každý rok, hraje a zpívá pro čím dál více posluchačů počínaje našimi pacienty, přes naše zaměstnance až po širokou veřejnost a všichni se přitom pokaždé vzdají svého nároku na honorář.  Za to si Maranattha zaslouží náš velký dík. Ostatně za chvilku je tady máme, takže si příští středu 12. června udělejte v 17 hodin čas, vezměte s sebou své blízké a přátele, a přijďte“, říká ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Koncert se uskuteční u fontány před hlavním vstupem do nemocnice v areálu 1 (Příbram 1) a jen kdyby opravdu pršelo se přemístí do přednáškového sálu. Nemocnici nevadí ani když si s sebou vezmete deky a užijete si koncert po svém. Místa k sezení jsou ale připravena také.